Czy warto skorzystać z ofert skupów nieruchomości za gotówkę?

Firmy specjalizujące się w szybkim skupie nieruchomości za gotówkę zalewają rynek. Prześcigają się w kreatywności na pozyskanie klienta i oferują ułamkową część wartości nieruchomości. Czy warto korzystać z usług takich firm?

Skupy nieruchomości kuszą sprzedających szybką i pewną transakcją oraz natychmiastową wypłatą gotówki. Oprócz ekspresowej transakcji i pozornie samych plusów, również ponosimy pewne ciężary. Firmy oferujące takie usługi wypłacają maksymalnie od 60 do 80% wartości nieruchomości i jest to kwota, którą otrzymamy „do ręki” ponieważ taka transakcja z reguły zwolniona jest z prowizji pośrednika, a koszt notariusza i podatku od czynności cywilnoprawnych pokrywa kupujący.

Skup nieruchomości – zasada działania?

Na znaczną część firm skupujących nieruchomości natrafimy w internecie. Wystarczy wypełnić formularz kontaktowy, a pracownik firmy skontaktuje się z nami, zasypie lawiną pytań i przekaże wszystkie szczegóły, niezbędne do przeprowadzenia szybkiej transakcji. Finalizacja transakcji nie zajmuje więcej niż kilka dni a wypłata środków następuje do kilku godzin po podpisaniu aktu notarialnego. Jedna z firm oferujących szybki skup nieruchomości za gotówkę oferuje realizację transakcji do kilku godzin!

Kto stoi za skupem nieruchomości.

Często pojawiające się ogłoszenia czy też strony internetowe niestety nie posiadają żadnych danych osobowych ani firmowych co może wzbudzać wątpliwości u osoby zainteresowanej skupem nieruchomości. Kilka z firm oferujących skup nieruchomości to bez wątpienia agencje pośrednictwa, które traktują to jako chwyt marketingowy lub dodatkowy zarobek dla pośrednika. Na rynku nie ma dużo firm wyspecjalizowanych w skupie nieruchomości. Jedną z nich jest – www.grb-nieruchomosci.pl – skup nieruchomości za gotówkę. Jedyna firma, która nie pobiera prowizji od transakcji i nie są pośrednikiem ani agentem nieruchomości. W tym przypadku mamy do czynienia z transparentną firmą, która bardzo dobrze wypada na tle konkurenci, ponieważ płaci do 80% wartości nieruchomości.

Czy skup nieruchomości jest bezpieczny?

Z założenia, sama transakcja, przeprowadzana jest u notariusza i to właśnie on, osoba zaufania publicznego, czuwa nad prawidłowym przebiegiem procedury. W tym zakresie nie powinniśmy mieć żadnych wątpliwości. Natomiast, nic nie zwalnia nas z obowiązku weryfikowania podmiotu lub osoby z którą zdecydujemy się na zawarcie transakcji. Warto ustalić dane firmy i sprawdzić ją w dostępnych rejestrach. Dodatkowo zweryfikować opinie innych klientów w internecie. Rzetelny nabywca nie ma nic do ukrycia.

Czy warto skorzystać z oferty skupu nieruchomości?

Skup nieruchomości, w wielu przypadkach to jedyna droga do szybkiej sprzedaży mieszkania czy domu. W dzisiejszych czasach bardzo trudno o klienta gotówkowego, a zdecydowani nabywcy, często nie otrzymują finansowania bankowego. Można również spróbować obniżyć cenę o 10-15% i zgłosić się do agencji nieruchomości, ale nie gwarantuje to szybkiej sprzedaży. Biura pośrednictwa posiadają dużo nieruchomości w swojej ofercie i nie są w stanie poświęcić dostatecznie dużo czasu i uwagi naszej ofercie. Pośrednik będzie się starał sprzedać naszą nieruchomość za 85% ceny przez kilka lub kilkanaście tygodni a w skupie otrzymamy 80% ceny rynkowej nieruchomości „od ręki”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *