Ekspresowy skup nieruchomości za gotówkę w całej Polsce.

Sprzedaż mieszkania to nierzadko duży problem. Wyszukanie nabywcy, który będzie chętny zapłacić naszą cenę może być w niektórych przypadkach delikatnie mówiąc – nieosiągalne.

Po pierwsze potrzeba do tego dużo czasu, trwa to miesiące, niekiedy nawet lata. Czasami jednak jesteśmy postawieni w niewygodnej sytuacji – jesteśmy zadłużeni i potrzebujemy natychmiast pieniędzy ze sprzedaży nieruchomości, albo planujemy wyjazd z kraju i nie możemy czekać, aż znajdzie się zainteresowany na nasze mieszkanie.

Po drugie musimy podpisać umowę z biurem nieruchomości, ponieważ zbycie naszego mieszkania we własnym zakresie może okazać się czasem zmarnowanym. Nie dzierżymy odpowiedniej wiedzy i doświadczenia w tym zakresie. Co wytwarza dodatkowe koszta.

Po trzecie każdy potencjalny kupujący obawia się jakichkolwiek wzmianek, wpisów, obciążeń w Księdze Wieczystej. Przez to grono potencjalnych zainteresowanych topnieje w oczach.

W takiej sytuacji warto się zastanowić nad opcją ekspresowej sprzedaży nieruchomości. Zajmują się tym specjalne firmy skupujące nieruchomości. Cały proces zajmie dosłownie kilka dni, jednak nie ma nic za darmo. Na początku firma proponująca skup nieruchomości musi ustalić rynkową wartość nieruchomości, a w następnej kolejności jest czas na ustalenie warunków zapłaty ceny między firmą skupującą mieszkanie, a sprzedającym. Firma taka nie zapłaci nam 100% wartości rynkowej za to mieszkanie, a mniej więcej 80%. Taka jest cena szybkiej sprzedaży, nie istnieje inna opcja zbycia mieszkania w tak krótkim okresie, a taka firma musi później na nabytej od nas nieruchomości także coś zarobić, nie ma pewności czy mieszkanie zdoła zbyć po trzech miesiącach, czy po trzech latach. W związku z tym całkowicie logiczne jest, że prowizja musi być odpowiednio wysoka.

Jeśli dysponujemy czasem i nie musimy sprzedawać ekspresowo to należałoby najpierw poszukać innych metod sprzedaży mieszkania, lecz jeśli zależy nam na czasie to takie wyjście będzie jedynym dobrym rozwiązaniem.

Rzecz jasna, takie firmy nie zajmują się tylko i wyłącznie skupem mieszkań w Warszawie, ale także są zainteresowane innymi nieruchomościami w dużych miastach – domami, wielkimi kompleksami budynków bądź po prostu wolnymi działkami. W przypadku większych inwestycji jest możliwość negocjacji z przedstawicielami szybkiego skupu nieruchomości za gotówkę w celu uzyskania ceny satysfakcjonującej dla obu stron. Nie ma normy że stawka za każdym razem wynosi 20% rynkowej wartości nieruchomości. Jeśli jest to nadzwyczaj atrakcyjna lokalizacja czy budynek z rozgłosem, to taka firma będzie z pewnością zainteresowana negocjacjami. Firmy zajmujące się gotówkowym skupem nieruchomości będą też zainteresowane nieruchomościami z komornikiem na które po prostu nie ma szans w inny sposób znaleźć zainteresowanego. Z pomocą takiej firmy zdołamy zbyć nawet takie mieszkanie, wymagające gruntownego remontu czy też po prostu zdewastowane. Z takiego rodzaju nieruchomościami – wymagającymi remontu lub zadłużonymi – jest największy kłopot podczas odsprzedaży, toteż sprzedaż mieszkania większej firmie będzie w takiej sytuacji bez wątpienia wygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *