Jak i gdzie kupić mieszkanie za granicą?

Zagraniczne nieruchomości

Inwestowanie pieniędzy w nieruchomości w szczególności mieszkania na wynajem zrobiło się dość popularnym sposobem lokowania środków finansowych.

Inwestorzy zamiast kupować akcje obligacje, inwestować w fundusze inwestycyjne z różnym rozłożeniem ryzyka dokonują innego wyboru inwestycji. Wybór, dość ciekawy, może nieco skomplikowany pada na zakup nieruchomości za granicą. Procedura zakupu mieszkania za granicą jest uzależniona od miejsca położenia nieruchomości.

Gdzie kupić nieruchomość? Chorwacja, Hiszpania a może Cypr?

Najchętniej wybieranymi przez polskich inwestorów krajami gdzie dokonują zakupu nieruchomości jest Chorwacja, Bułgaria, Włochy. Najważniejsze przy wyborze zagranicznej nieruchomości jako inwestycji na wynajem aby kraj miejsca położenia nieruchomości był stabilny politycznie i pod względem prawnym. Trzeba także pamiętać, że nie w każdym kraju istnieje możliwość zakupu nieruchomości przez cudzoziemców. Często zdarza się także, że kraje nakładają na cudzoziemców chcących nabyć nieruchomość szczególne warunki, których skrupulatne spełnienie pozwoli stać się właścicielem nieruchomości zagranicznej. Ceny zagranicznych mieszkań zaczynają się już około 1 tysiąca euro za metr kwadratowy. Tak jest dla przykładu w słonecznej Hiszpanii. Dlatego Polacy inwestorzy tak chętnie wybierają basen Morza Śródziemnego jako kierunek swojej inwestycji. W Internecie pojawia się mnóstwo ofert apartamentów, willi, działek domów i innych atrakcyjnych nieruchomości zagranicznych, które kuszą ceną. Powoduje to dostęp do nieruchomości dla wielu inwestorów, poszerzając horyzont inwestycyjnego postrzegania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *